Čaj Matcha

Jde o 100% zelený čaj, který má výjimečné nutriční hodnoty: obsahuje 137krát větší množství antioxidantů než běžný zelený čaj, pomáhá při redukci váhy, působí preventivně proti hlavním civilizačním chorobám, usnadňuje zvládání stresu, zlepšuje soustředění a díky své práškové formě ho lze mnohostranně využít v gastronomii.

Příběh čaje Matcha je fascinující a začíná před téměř 5000 lety. Byl objeven kolem roku 2500 před naším letopočtem v čínské prefektuře Yunnan. Ve středověku se rozšířil po celé Číně a to hlavně díky buddhistickým mnichům, kteří vyráběli přírodní léčiva z různých druhů rostlin v podobě prášku. Protože Matcha čaj byl v době svého objevení považován za lék, začal se zpracovávat také v podobě prášku. Ve 12. století se pití čaje přinesl zenový mistr Eisei myšlenku pití čaje Matcha do Japonska, kde ho užívali buddhističtí mniši a císařský dvůr, později též samurajové. V Asii je Matcha čaj znám také pod názvem „císařský čaj". Po 800 letech, kdy byl Matcha čaj vyhrazen japonské vládnoucí elitě, si může jeho chuť, a především výjimečné účinky, vyzkoušet každý.

Jeden z receptů je uvádíme:MATCHA BANANA

2 g Matcha
cca 0,5 dcl vody
2 dcl kokosového mléka (může být i klasické)
jeden banán
Vodu poctivě promícháme s práškovým čajem na dně sklenice, přilijeme mléko, opět promícháme. Nakonec vložíme kousky banánu a pořádně rozmixujeme.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace